Käthe Kruse flickdocka
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KÄTHE KRUSE FLICKDOCKA, omkring 1920-tal, helt i formpressat stoppat tyg, otydligt märkt under vänster fot målade anletsdrag, tummarna sydda var för sig, femdelad kropp med breda höfter, längd ca 43 cm
Delvis ommålad, näsan med kraftiga skador, slitage
333220
2015-10-10