Glasservisdelar Kosta Odelberg Junior

Klubbat för:

4 200 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

KOSTA, servisglas, 10 dlr, "Odelberg Junior", 1900-tal, slipad och graverad dekor av fasetter och romber samt förgylld dekor, bestående av: 6 rödvinsglas, 4 vitvinsglas

Zustandsbeschreibung

2 skadade vitvinsglas medföljer

333272

2015-10-10