J.J Badollet fickur i 14 k tema

Klubbat för:

7 800 SEK

Schätzwert

8 000 SEK

Beschreibung

J.J BADOLLET, herrfickur, 14 k guld, 1800-talets slut, Geneve, savonett, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, ankargång, breguetspiral, patentruckning, innerboett i 14 k, boett nr: 26598, verk nr: 161836, diameter 52 mm, vikt ca 105 g

Zustandsbeschreibung

Slitage och repor

333315

2015-10-25