Bardisan

Bardisan
Bardisan

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BARDISAN, svensk, kallad m/1697, på senare stång, total längd 233 cm
PROVENIENS: Generallöjtnant och försvarsattaché Fale Faleson Burman (1903-1973)

Kompletterad, korrosionsskador, putsad

333353

2015-10-08