Bardisan
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BARDISAN, svensk, kallad m/1697, på senare stång, total längd 233 cm
PROVENIENS: Generallöjtnant och försvarsattaché Fale Faleson Burman (1903-1973)
Kompletterad, korrosionsskador, putsad
333353
2015-10-08