Kunglig dansk
Vollendet
2015-10-10
333521
| Höchstes Gebot | 12 500 SEK |
| Schätzwert | 7 000 SEK |
KUNGLIG DANSK, kaffe- och teservis, 34 dlr, "Musselmalet", helblond, bestående av: 12 kaffekoppar med fat, 12 assietter, 6 tekoppar med fat, uppläggningsfat, gräddsnipa, sockerskål, tekanna
Bruksslitage, uppläggningsfat med nagg, någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma