Kunglig Dansk
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KUNGLIG DANSK, matservis, ca 44 dlr, "Musselmalet", helblond, bestående av:12 mattallrikar diam 25, 12 assietter diam ca 19,5, 12 djupa tallrikar diam 23, såsskål, terrin på fat, 2 mindre uppläggningsfat, 2 uppläggnings skålar, ovalt fat
Bruksslitage, fyrkantigt uppläggningsfat och 1 rund skål med nagg, terrin 2:a sortering, 1 mattallrik med nagg, någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma
333536
2015-10-10