Flintlåspistol

Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, preussisk, 1700-tal, (m/1742?), låset märkt POTZDAM MAGAZ samt S et D (Splitgeber & Daum), tumplåt med Fredriks krönta monogram, beslag i mässing, längd 53 cm

Stockskador, kolvring saknas, skador

333575

2015-10-08