Väggpendyl Jacob Kock
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JACOB KOCK, väggpendyl, gustavianskt stockholmsarbete, Jacob Kock Stockholm (hovurmakare i Stockholm, rättigheter 1737-1805), förgylld, med spegel, höjd ca 89 cm
Skador, lagningar, enstaka dekordelar saknas
333598
2015-10-11