Ushapti 26-31 dynastin (672-332 fKr.)

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

USHAPTI, 26-31 dynastin (672-332 fKr.), Egypten, fajans, monterad på sockel av trä, höjd ca 22 cm
Proveniens: Historielärare Nils Olov Nordsröm

Skador, lagningar

333961

2015-10-08