Statyetter

Statyetter
Statyetter
Statyetter
Statyetter
Statyetter
Statyetter
Statyetter
Statyetter
Statyetter
Statyetter

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 200 SEK

STATYETTER, 3 st., 26-31 dynastin (671-332 fKr.), Egypten, föreställande Osiris, brons, en monterad på sockel av trä, höjd ca 7-10 cm
Proveniens: Historielärare Nils Olov Nordsröm

Slitage, en med senare monterad broschnål

333966

2015-10-08