Anders Zorn etsning

Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920), Sängpallen, etsning, 1914, signerad Zorn, 24,9 x 19,8 cm
LITTERATUR: Asplund 266, Hjert & Hjert 273, ZG 266, 1 état, sällsynt
PROVENIENS: Privat samling, Helsingfors

Bristning längs nedre plåtkant

334024

2015-10-13