Firmabrev kvittenser mm
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DIVERSE FIRMABREV MED TRYCKTA VINJETTER, KVITTENSER MM. Sent 1800-tal - tidigt 1900-tal. Bl.a. Christiania, C. Warmuth, Christiania, Sorensen Sandefjord, Pris-courant på pannsmiden (1 sida, 1845), Furndahls jernlinor, Grand Hotel Trondheim, Stjernsunds bruk, Awesta bruk, Finspong
Vissa skador och fläckar
334077
2015-10-14