Herman Neujd vas Gustafsberg

Herman Neujd vas Gustafsberg
Herman Neujd vas Gustafsberg
Herman Neujd vas Gustafsberg
Herman Neujd vas Gustafsberg
Herman Neujd vas Gustafsberg
Herman Neujd vas Gustafsberg

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HERMAN NEUJD (1872-1931), vas, Gustafsberg, reliefdekor med maskrosor, flintgods med lysterglasyr, signerad Gustavsberg NEUJD, höjd 21 cm

Smärre nagg

334206

2015-10-17