Sam Francis färglitografi

Sam Francis färglitografi
Sam Francis färglitografi

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SAM FRANCIS (1923-1994): Untitled, färglitografi, 1986, "ur sviten Michel Waldberg: Poèmes dans le ciel", signerad och numrerad Sam Francis 33/100.
S. 76 x 56 cm
Colour lithograph, 1986, signed and numbered. In good condition.
LITTERATUR: Lembark L273 (SF-317)

334227

2015-10-14