Simon Gate skål med fat
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIMON GATE, skål med fat, Orrefors 1920/30-tal, graverad dekor av dansande kvinnofigurer med slöjor, upptill draperifestonger, signerad Orrefors Gate 109.26.E.G, skålens höjd 12, längd 22, fatets längd 22,5 cm
Ett nagg på fatet, gåvoinskription på fatet
334466
2015-10-25