Simon Gate skål med fat

Simon Gate skål med fat
Simon Gate skål med fat
Simon Gate skål med fat
Simon Gate skål med fat
Simon Gate skål med fat
Simon Gate skål med fat

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SIMON GATE, skål med fat, Orrefors 1920/30-tal, graverad dekor av dansande kvinnofigurer med slöjor, upptill draperifestonger, signerad Orrefors Gate 109.26.E.G, skålens höjd 12, längd 22, fatets längd 22,5 cm

Ett nagg på fatet, gåvoinskription på fatet

334466

2015-10-25