Armring 18 k guld cabochonslipad granat
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARMRING, 18 k guld, cabochonslipad granat med pålödd stjärnformation samt dekor med orientpärlor, rep- och pärlstavskransar, 1800-taets andra hälft, stämplar saknas, säkerhetskedja, vikt ca 22,9 g, originaletui
Bucklor, spår av limrester vid några pärlor, etui med slitage och knäppet fram saknas
334535
2015-10-17