Armring 18 k guld cabochonslipad granat

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ARMRING, 18 k guld, cabochonslipad granat med pålödd stjärnformation samt dekor med orientpärlor, rep- och pärlstavskransar, 1800-taets andra hälft, stämplar saknas, säkerhetskedja, vikt ca 22,9 g, originaletui

Bucklor, spår av limrester vid några pärlor, etui med slitage och knäppet fram saknas

334535

2015-10-17