Jalmari Roukokoski 2 färgetsningar
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JALMARI RUOKOKOSKI (Finland, 1886-1936): (2) Stilleben med kanna, signerad och daterad J Roukokoski 1929, färgetsning, 34x43 cm, oramad resp.stadsbild, signerad och daterad 1923, färgetsning, 26x28 cm
Något gulnad
334737
2015-10-17