Äldre böcker mest 1700-1800-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

BÖCKER, ÄLDRE, mest 1700-1800tal, bl.a. Wallerius, Åkerbrukets grunder, 1761, Sveriges och Norriges calender 1830, Hof-calender 1810, Bolinders mekaniska verkstad, priskuranter kataloger, bl.a 1870-tal, Hebräisk läsebok 1836, von Knorring, Stånds-Paralleler, 1838, Plinius, Epistolae, Leipzig 1711, Isogaeus, Carla segerskiöld, 1714 (ej komplett)

Kuntoraportti

Diverse fläckar, småskador, defekter

334808

Päivämäärä:

2015-10-16