Endre Nemes collage och blandteknik

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

7 000 SEK

ENDRE NEMES (1909-1985): "Rosettfönster", signerad och daterad Endre Nemes 1968, collage och blandteknik, ca 25,5 x 33,5 cm
UTSTÄLLD: Liljevalchs 1972, katnr 561, Västerås Konstmuseum, 1973, katnr 68

334818

2015-10-16