Prakturna Meissen

Prakturna Meissen
Prakturna Meissen
Prakturna Meissen
Prakturna Meissen
Prakturna Meissen
Prakturna Meissen
Prakturna Meissen
Prakturna Meissen
Prakturna Meissen
Prakturna Meissen
Prakturna Meissen
Prakturna Meissen
Prakturna Meissen
Prakturna Meissen

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MEISSEN, prakturna, omkring 1900, med förgylld bronsmontering, polykrom dekor av figurscener, buketter och ströblommor, locket krönt av figurin, höjd ca 48, diameter exklusive hänklar, 37 cm

Figurinen saknar girland, omonterade hänklar medföljer, lockets invändiga ring med nagg

334821

2015-10-16