Lockurna Holland
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LOCKURNA / BORDSLAMPA, 1700/1800-tal, sannolikt Holland, fajans, dekor i underglasyr med rocialle samt kinesicerande figurscen i trädgård, urnans höjd ca 31 cm (exkl sockel och skärm)
Lagningar, nagg
334867
2015-10-16