Kandelabrar empirestil

Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets slut, empirestil, för 5 ljus vardera, brons, delvis förgylld, krönt av segergudinnan Viktoria stående på ett klot bärande kandelaber, höjd ca 55 cm

7 ljusmanschetter saknas, ngt sneda o ostadiga, ljuspiporna med bucklor, en ljuspip amed bristningar, smärre ytslitage

334973

2015-10-17