Kallskål Carl Gustaf Malmborg

Kallskål Carl Gustaf Malmborg
Kallskål Carl Gustaf Malmborg
Kallskål Carl Gustaf Malmborg
Kallskål Carl Gustaf Malmborg
Kallskål Carl Gustaf Malmborg
Kallskål Carl Gustaf Malmborg
Kallskål Carl Gustaf Malmborg
Kallskål Carl Gustaf Malmborg

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KALLSKÅL, 1700-tal, tenn, Carl Gustaf Malmborg (1767-1806) Stockholm 1799, rund på fotring med uppsvängda ornerade kulhänklar, höjd ca 12, längd 31 cm

Skador, lagningar

334988

2015-10-17