Skålar och fat Kina
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR med lock, 1 par samt SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, Qing, dekor i emaljfärger med motiv av figurscener, skålarnas höjd ca 9 fatats längd ca 21 cm
En skål med omfattande lagningar/skador
335082
2015-10-17