Skålar och fat Kina

Skålar och fat Kina
Skålar och fat Kina
Skålar och fat Kina
Skålar och fat Kina
Skålar och fat Kina
Skålar och fat Kina
Skålar och fat Kina
Skålar och fat Kina
Skålar och fat Kina
Skålar och fat Kina

Klubbat för:

1 100 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

SKÅLAR med lock, 1 par samt SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, Qing, dekor i emaljfärger med motiv av figurscener, skålarnas höjd ca 9 fatats längd ca 21 cm

Zustandsbeschreibung

En skål med omfattande lagningar/skador

335082

2015-10-17