Väggur Leija
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGUR, omkring sekelskiftet 1900, sk Leijaur, bronserat och förgyllt, dekorerat med rocailler och rosor, urtavla i sten med emaljerade romerska siffror, slagfunktion, höjd 76 cm
Skador, slitage
335431
2015-10-18