Väggur Leija

Väggur Leija
Väggur Leija
Väggur Leija
Väggur Leija
Väggur Leija
Väggur Leija

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄGGUR, omkring sekelskiftet 1900, sk Leijaur, bronserat och förgyllt, dekorerat med rocailler och rosor, urtavla i sten med emaljerade romerska siffror, slagfunktion, höjd 76 cm

Skador, slitage

335431

2015-10-18