Kinesisk tallrik

Kinesisk tallrik
Kinesisk tallrik
Kinesisk tallrik
Kinesisk tallrik

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIK, porslin, Kina, 1800-talets senare del, dekor i emaljfärger, motiv av figurscen, oktagon form, diameter ca 26 cm

Smärre slitage

335505

2015-10-24