Guanyin Blanc de Chine

Guanyin Blanc de Chine
Guanyin Blanc de Chine
Guanyin Blanc de Chine
Guanyin Blanc de Chine
Guanyin Blanc de Chine
Guanyin Blanc de Chine

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FIGURIN, porslin, Kina, 1900-talets första del, blanc de Chine, i form av Guanyin hållandes lotusblomma, höjd ca 26 cm

Skador, lagningar

335506

2015-10-24