Salt cellars (Selected)

Salt cellars (Selected)
Salt cellars (Selected)
Salt cellars (Selected)
Salt cellars (Selected)

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TWO SALT CELLARS, probably jade, mounted on metal stands with stones, 19th/20th century, height c. 3.5 cm
SALTKAR, 2 st, 1800/1900-tal, troligen jade, monterade på fötter i vitmetall, infattade stenar, höjd ca 3,5 cm

Wear/slitage

335584

2015-10-19