Matgrupp i empirestil

Matgrupp i empirestil
Matgrupp i empirestil
Matgrupp i empirestil
Matgrupp i empirestil
Matgrupp i empirestil
Matgrupp i empirestil
Matgrupp i empirestil
Matgrupp i empirestil
Matgrupp i empirestil
Matgrupp i empirestil
Matgrupp i empirestil
Matgrupp i empirestil

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATGRUPP, 7 dlr, 1900-talets första hälft, empirstil, fanérad i mahogny, 6 stolar, matbord, diameter 120, höjd, 74, 2 iläggsskvior a 55 cm, totallängd 230 cm

Proveniens: Enligt uppgift inköpta på Nordiska galleriet, se även auktionsnummer 335738.

Slitage, en stol med lagningar, iläggsskivor med ytslitage

335737

2015-10-20