Apel 1800- tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AMPEL för 8 ljus, empirestil, 1800-tal, dekor av växtornamentik, stagformade kedjor, brons och bronspatinerad plåt, höjd ca 60, diameter 65 cm
Ljuspipor borrade för elektriskt lju, tidigare elektrifierad slitage
335905
2015-10-20