Apel 1800- tal

Apel 1800- tal
Apel 1800- tal
Apel 1800- tal
Apel 1800- tal
Apel 1800- tal
Apel 1800- tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

AMPEL för 8 ljus, empirestil, 1800-tal, dekor av växtornamentik, stagformade kedjor, brons och bronspatinerad plåt, höjd ca 60, diameter 65 cm

Ljuspipor borrade för elektriskt lju, tidigare elektrifierad slitage

335905

2015-10-20