Gunnar Nylund figuriner djur

Gunnar Nylund figuriner djur
Gunnar Nylund figuriner djur
Gunnar Nylund figuriner djur
Gunnar Nylund figuriner djur
Gunnar Nylund figuriner djur
Gunnar Nylund figuriner djur

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GUNNAR NYLUND (1904-1997), figuriner, 3 st, stengods, Rörstrand, föreställande pingvinunge, björnunge och sjöfågel, signerade, sjöfågeln otydligt märkt, höjd ca 5,5-15 cm

Björn med glasyrnagg, pingvinens näbb med lagningar

335928

2015-10-20