Väggpendyl Per Henrik Beurling
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
PER HENRIK BEURLING (1758-1806), väggpendyl, empire, urtavla med romerska siffror, märkt Beurling Stockholm, förgylld, träskuren dekor, figur av drake, höjd ca 73 cm, pendel och nyckel finns
Smärre slitage
336126
2015-10-21