Väggpendyl Per Henrik Beurling

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

7 000 SEK

PER HENRIK BEURLING (1758-1806), väggpendyl, empire, urtavla med romerska siffror, märkt Beurling Stockholm, förgylld, träskuren dekor, figur av drake, höjd ca 73 cm, pendel och nyckel finns

Smärre slitage

336126

2015-10-21