Carl Malmsten akvareller

Carl Malmsten akvareller
Carl Malmsten akvareller
Carl Malmsten akvareller
Carl Malmsten akvareller

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CARL MALMSTEN (1888-1972): (2) Norska landskap, akvareller på papper, 41x38 resp. 32,5x40,5 cm, den ena signerad och daterad CM Viteggen Mittådalen 5 aug. 1945, med dedikation: "Till Georg från Carl Pingstdagen 1951", den andra signerad och daterad Sjöliesäter 16 aug. 51 (2)

336160

2015-10-22