Toilettebord med stenskiva spegel och stol

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TOILETTEBORD med SPEGEL, STOL, 1930/40-tal, funkis, bord med stenskiva på kromad benställning, bordets höjd 74, 92 x 33, spegel med faseterat glas, 103 x Historik: Har tidigare ingått som frisörsinredning

Spegeln ej ursprunglig, senare bemålad, ytslitage, ett gångjärn saknas

336297

2015-10-22