Vas Josef Ekberg
2015-10-22
336349
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
JOSEF EKBERG, vas, Gustavsberg 1920, Sgrafitti, dekor av blad i mörkblått mot ljusblå fond, signerad Gustafsberg 1917 J Ekberg, höjd 28 cm
Utvändigt slitage, invändigt med tillverkningsdefekt