Vas Josef Ekberg

Vas Josef Ekberg
Vas Josef Ekberg
Vas Josef Ekberg
Vas Josef Ekberg

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

JOSEF EKBERG, vas, Gustavsberg 1920, Sgrafitti, dekor av blad i mörkblått mot ljusblå fond, signerad Gustafsberg 1917 J Ekberg, höjd 28 cm

Utvändigt slitage, invändigt med tillverkningsdefekt

336349

2015-10-22