Vas Josef Ekberg
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 000 SEK
JOSEF EKBERG, vas, Gustavsberg 1920, Sgrafitti, dekor av blad i mörkblått mot ljusblå fond, signerad Gustafsberg 1917 J Ekberg, höjd 28 cm
Utvändigt slitage, invändigt med tillverkningsdefekt
336349
2015-10-22