Fat fajans Sverige 1700-tal

Fat fajans Sverige 1700-tal
Fat fajans Sverige 1700-tal
Fat fajans Sverige 1700-tal
Fat fajans Sverige 1700-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

4 000 SEK

FAT, fajans, Rörstrand, Stockholm, 1700-tal, rikt dekorerat brätte med motiv av rocailler, spegel med ätten Pipers krönta vapensköld, märkt Stockholm undertill, diameter ca 39 cm

Omfattande lagningar

336590

2015-10-23