Stolar 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
STOLAR, 3 st, gustavianska stockholmsarbeten, varav en signerad MLB (Melchior Lundberg, stolmakare i Stockholm 1774-1812/16), övriga med förstärkta/senare signaturer MLB, samtliga med Stockholms stolmakarämbetes sigill, träskuren dekor, bemålade
Slitage, något maskstugna, renoverade
336607
2015-10-23