Stolar 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

STOLAR, 3 st, gustavianska stockholmsarbeten, varav en signerad MLB (Melchior Lundberg, stolmakare i Stockholm 1774-1812/16), övriga med förstärkta/senare signaturer MLB, samtliga med Stockholms stolmakarämbetes sigill, träskuren dekor, bemålade

Slitage, något maskstugna, renoverade

336607

2015-10-23