Terrin KPM
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOPPTERRIN, porslin, KPM, Berlin, Tyskland, 1800-talets senare del, empirestil, med rikt dekorerade handtag, lockknopp i form av blomma omgiven av godronnering, hjöd ca 27, längd ca 37 cm
Smärre nagg vid ett handtag
336612
2015-10-23