Terrin KPM

Terrin KPM
Terrin KPM
Terrin KPM
Terrin KPM
Terrin KPM
Terrin KPM
Terrin KPM
Terrin KPM

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SOPPTERRIN, porslin, KPM, Berlin, Tyskland, 1800-talets senare del, empirestil, med rikt dekorerade handtag, lockknopp i form av blomma omgiven av godronnering, hjöd ca 27, längd ca 37 cm

Smärre nagg vid ett handtag

336612

2015-10-23