Alf Wallander Rörstrand matservis
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SERVIS, 9+1 dlr, "Iris", Alf Wallander, Rörstrand, 1900-talets början, dekor av liljor i underglasyrfärgerna blått, rosa och grönt, signerade Rörstrand, bestående av: uppläggningsfat, 9 assietter, diameter ca 17-34,5 cm, en assiett medföljer
Tllverkningsdefekt/uppläggningsfat med små svarta punkter under glasyren
336767
2015-10-24