Konsolbord gustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
KONSOLBORD, 1700-tal, gustavianskt stockholmsarbete, huggen skiva i profilerad kalksten, förgylld, skuren dekor, höjd ca 82, 91x45 cm
Dekorelement saknas, samtida skiva men ej ursprunglig, senare förgyllt
336805
2015-10-24