Bordslampor Kina

Bordslampor Kina
Bordslampor Kina
Bordslampor Kina
Bordslampor Kina
Bordslampor Kina
Bordslampor Kina
Bordslampor Kina
Bordslampor Kina

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSLAMPOR / VASER, 1 par, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblåptt med motiv av blomsterornament, ommonterade trumpetvaser, höjd ca 36 cm (exkl lampmontering)

Lagningar, sprickor

336880

2015-10-24