Ljusstake barock

Ljusstake barock
Ljusstake barock
Ljusstake barock
Ljusstake barock
Ljusstake barock
Ljusstake barock

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSSTAKE, mässing, barock, stämplad SS för Stephan Schirmer (mästare 1593), höjd ca 13 cm
LITTERATUR: Jens E. Larsen "Gammelt messing" s.120

Bucklor, lagningar

336984

2015-10-25