Timo Sarpaneva samt Tapio Wirkkala för Iittala
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TIMO SARPANEVA, vas, s.k.ö stapelvas, blå glasmassa, med hällpip, signerad T. Sarpaneva -2502 (?), höjd ca 15 cm KAJ FRANCK, vas, Nuutajärvi Notsjö Finland, röd glasmassa, signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö, höjd ca 18 cm
Smärre bruksslitage
336991
2015-10-25